Gabinet dietetyka Powrót do natury
Informacje
Lokalizacja
Małopolskie
31-047 Kraków
Ul. Gertrudy 8/6 I p.
Zobacz na mapie
Dane kontaktowe
Telefon komórkowy: 504146700
Strona www: https://www.powrotdo...
Profil FB: https://www.facebook...


Ocena: 0

Gabinet dietetyka Powrót do natury to miejsce, w którym pacjenci mogą uzyskać pomoc w zmianie nawyków żywieniowych, schudnąć lub dążyć do uzyskania szczupłej sylwetki. Dużo zrozumienia i wsparcia w połączeniu z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej i dietetyki daje naprawdę świetne efekty. Dlatego kluczowe jest znalezienie dobrego dietetyka. Niezależnie od tego, czy chcesz przybrać na wadze, czy schudnąć, konieczne jest przeanalizowanie swoich nawyków żywieniowych przez specjalistę, określenie potrzeb swojego organizmu oraz ocena produktów, które mają dobry lub zły wpływ na samopoczucie i wygląd skóry.

Alergie pokarmowe (skórne czy problemy gastryczne) to jest to sygnał wysyłany przez nasz organizm, że pewne produkty nam nie odpowiadają. Wskazane jest zrezygnowanie z nich. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy pozbawiać się jedzenia smacznych rzeczy. Można znaleźć zamienniki bez laktozy, glutenu, zdrowsze i z większą ilością błonnika. Ważne jest, aby obserwować swoje ciało i znaleźć złoty środek. Dietetyk może pomóc nam skomponować dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Gotowe diety nie będą pasować do naszego trybu życia i preferencji smakowych.

Obserwacja przyrody przez człowieka doprowadziła do odkrycia pozytywnego wpływu niektórych produktów na zdrowie. Jedzenie to nie tylko napełnianie żołądka, dodawanie sobie energii i zaspokajanie podstawowych potrzeb fizjologicznych. Jest to coś znacznie więcej. Jedzenie wpływa na nasz nastrój, zdrowie, a nawet psychikę. Istnieją potrawy, które poprawiają nam samopoczucie, warzywa pełne minerałów i witamin oraz produkty, które po prostu lubimy. Z pomocą dietetyka powinniśmy ułożyć jadłospis, który będzie odpowiadał nam i naszym osobistym preferencjom oraz będzie w zgodzie z naturą naszego organizmu. Produkty mniej przetworzone są lepsze - to wiadomo od dawna.

Jeśli czujesz, że chcesz odżywiać się zdrowiej i regularnie, jeśli nie lubisz już jedzenia, które spożywasz lub masz wyrzuty sumienia z powodu słonych przekąsek i słodyczy spożywanych w nadmiarze, to powinieneś zrobić pierwszy krok i umówić się na wizytę u dietetyka. Wprowadzanie zmian nie jest łatwe, ale przyniesie zadowalające rezultaty, bo jedzenie w zgodzie ze swoją naturą daje wiele satysfakcji. Ma to również wpływ na zdrowie, ponieważ eliminuje produkty szkodliwe lub niesmaczne.

Wyświetleń: 405
Komentarze